News

विमान दु’र्घ’ट’ना हुँदा पाइलटको मृ’त्यु,दृ’श्य यस्तो भयानक,पुरा हेर्नुहोस

ताइवानमा बिहीबार एक युद्धक विमान दु’र्घ’ट’नाग्रस्त भएको छ।एफ–५ई यु’द्धक विमान दु’र्घ’ट’नामा पर्दा उक्त विमानमा सवार पाइलटको मृ’त्यु भएको एससीएमपीले जनाएको छ।ताइतङ भन्ने क्षेत्रमा अभ्यास मिसनका क्रममा विमान दु’र्घ’ट’नामा परेको बताइएको छ।

स्थानीय समयअनुसार बिहान ७ बजेर २९ मिनेटमा उक्त फाइटर जेट चिहाङ एयरबेसबाट उडको थियो। इन्जिनमा समस्या आएपछि विमान दु’र्घ’ट’नामा परेको ताइवानको सेनाले जानकारी दिएको छ। ती मृ’तक पाइलटको नाम चु कुवान–मेङ भएको बताइएको छ।

पछिल्लो समय ताइवान र चीनबीचका भूराजनीतिक विवाद चर्को बन्दै गएको छ।ताइवान आफ्नो भएको दाबी गर्दै आएको चीनलाई ताइवानले आफू स्वतन्त्र मूलुक भएको बताएपछि चीन रुष्ट छ। हालै ताइवानले अमेरिकासँग ह’तियारहरु खरिद गर्ने सम्झौताहरु गरेको छ। जसका कारण चीन ताइवान अमेरिका दुवैसँग चिढिएको छ।

ताइवानमा बिहीबार एक युद्धक विमान दु’र्घ’ट’नाग्रस्त भएको छ।एफ–५ई यु’द्धक विमान दु’र्घ’ट’नामा पर्दा उक्त विमानमा सवार पाइलटको मृ’त्यु भएको एससीएमपीले जनाएको छ।ताइतङ भन्ने क्षेत्रमा अभ्यास मिसनका क्रममा विमान दु’र्घ’ट’नामा परेको बताइएको छ।

स्थानीय समयअनुसार बिहान ७ बजेर २९ मिनेटमा उक्त फाइटर जेट चिहाङ एयरबेसबाट उडको थियो। इन्जिनमा समस्या आएपछि विमान दु’र्घ’ट’नामा परेको ताइवानको सेनाले जानकारी दिएको छ। ती मृ’तक पाइलटको नाम चु कुवान–मेङ भएको बताइएको छ।

पछिल्लो समय ताइवान र चीनबीचका भूराजनीतिक विवाद चर्को बन्दै गएको छ।ताइवान आफ्नो भएको दाबी गर्दै आएको चीनलाई ताइवानले आफू स्वतन्त्र मूलुक भएको बताएपछि चीन रुष्ट छ। हालै ताइवानले अमेरिकासँग ह’तियारहरु खरिद गर्ने सम्झौताहरु गरेको छ। जसका कारण चीन ताइवान अमेरिका दुवैसँग चिढिएको छ।

Related Articles

Back to top button