News

बहिनीको पहिलो महीनावारीमा दाजुले दिए सेनेटरी प्याड उपहार

नवलपरासीका एक युवाले बहिनीको पहिलो महीनावारीमा केक का’टेर खुशियाली मनाउँदै उपहार दिएका छन्। ‘गिफ्ट फर गर्ल्स’का अभियन्ता समेत रहेका समीर परियारले बहिनीको पहिलो महीनावारी भएको अवसरमा बिहीबार केक का’टेर खुशियाली मनाए। उनले बहिनीलाई सेनेटरी प्याड उपहार दिंदै गरेको भनेर स्टेटस लेखेर सामाजिक सञ्जाल फेसबुकमा फोटो राखेका छन्। त्यो फोटो राखेपछि उनलाई धेरैले सकारात्मक प्रतिक्रिया दिए पनि केही चिनेकै र आफन्तहरूले भने नकारात्मक टिप्पणी पनि गरेको परियाले सुनाए।

तर, उनी यस्तो प्रतिक्रियालाई सामान्य मान्छन्। “यस्तो विषयमा सबैबाट सकारात्मक प्रतिक्रिया आउँछ भन्ने अपेक्षा हामीले गरेका हुँदैनौं, हिमालखबरसँग टेलिफोनमा परियारले भने, “हामीसँगै अभियानमा काम गर्ने केटी साथीहरू म’हीनावारी हुँदा गिफ्ट दिने अभियान शुरूआत गरौं भनेर प्याड उपहार दिन्थ्यौं, आफ्नै बहिनी महीनावारी भइन्, उनलाई उपहार दिन पाउनु ठूलो कुरा हो।”

देशकै पहिलो बालमैत्री नगरपालिका सुनवलका परियार एक दशक अघिदेखि बाल क्लबमा आवद्ध हुँदै अहिले बालअधिकारको क्षेत्रमा काम गर्दै आएका छन्। बालिकाहरू किशोरी अवस्थामा पुग्दै गर्दा म’हीनावारी हुने तर, त्यसलाई लु’काउने र त्यो समयमा वि’भेद गर्ने भएकाले मर्यादित म’हीनावारी अभियानमा समेत आफू जस्तै युवाहरू लागिरहेको उनले बताए।

परियार भन्छन्, “महीनावारीलाई लु’काएर राख्ने र वि’भेद गर्नुहुँदैन भन्ने हाम्रो अभियान नै छ, आफ्नै बहिनीको पहिलो म’हीनावारीमा हामीले खुशियाली मनाएका हौं।” म’हीनावारी भएका बेला चाहिने सेनेटरी प्याड अहिले पनि लु’काएर किन्ने र बेच्ने गरिन्छ। यो लुकाउने कुरा होइन भनेर कसैको जन्मदिन वा पहिलो म’हीनावारी भएका बेला प्याड नै गिफ्ट दिने गरी अभियन्ताहरूले ‘गिफ्ट फर गर्ल्स’ अ’भियान नै शुरू गरेका छन्।

Related Articles

Back to top button