Entertainment

हनुमानको विशेष कृपा रहने ४ राशी कुन कुन ?

हनुमानलाई हिन्दु धर्ममा चाडैँ प्रसन्न हुने देवताका रुपमा उपासना गरिन्छ । सच्चा मनले उपासना गर्नेहरुको हनुमानजीले मनोकामना पुर्ण गर्ने धार्मिक मान्यता छ ।

हनुमानको उपासकहरुलाई कुनै पनि संकट वा बाधा नरहने विश्वास छ । तथापी ज्योतिषका अनुसार भने हनुमानजीको कृपा ४ राशीका ब्यक्तिले सहजै पाउने गर्दछन् ।

१. मेष राशी
सम्पुर्ण राशीमध्ये मेष राशीमा हनुमानजीको विशेष कृपा रहने गर्दछ । यस राशीका जातकलाई कुनै पनि समस्या वा बाधा आइलागे हनुमानजीले तुरुन्त त्यसको निवारण गर्दछन् । यस राशीका जातकले हनुमानको उपासना गरेमा बुद्धि, कौशल र चर्तुराईं, धन प्राप्त गर्दछन् ।

२. सिंह राशी
यस राशीका जातकमा समेत हनुमानजीको विशेष कृपा रहने गर्दछ । सिंह राशीका जातकमा आउने हरेक संकटबाट हनुमानजीले रक्षा गर्दछन् । यस राशीका उपासकलाई हनुमानजीले ठूला दुर्घटना वा संकटबाट बचाउने गर्दछन् । हनुमानजीको कृपाले यस राशीका जातकलाई धन लाभ हुने वा जागिर र व्यवसायबाट सफलता पाउने गर्दछन् ।

३. वृश्चिक राशी
वृश्चिक राशीका जातकमा हनुमानजीको विशेष कृपा रहन्छ । कुनै पनि कार्यको अड्चन निवारणमा वृश्चिक राशीका ब्यक्तिले हनुमानजी रक्षा कवचका रुपमा रहने गर्दछन् । यस राशीका हनुमान उपासकले धनसम्पती र प्रतिष्ठा प्राप्ती गर्दछन् ।

४. कुम्भ राशी
मेष राशी पश्चात कुम्भ राशीका जातकमा भगवान हनुमानको विशेष कृपा रहने गर्दछ । यस राशीका ब्यक्तिले व्यावसायिक र व्यक्तिगत सफलता वा उपलब्धि हात पार्न हनुमानको उपासना गरेमा शिघ्र फल प्राप्त हुन्छ । यस राशीका हनुमान उपासकले वादविवाद तथा कानुनी मामलामा समेत वियज प्राप्त गर्दछन् ।

Related Articles

Back to top button