International

कहालीलाग्दो बन्यो ब्राजिल, अस्पतालका कोठादेखि सडक पेटीसम्मै शव

विश्वव्यापी महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोनाको तीव्र संक्रमणले ब्राजिलमा १ लाखभन्दा बढीको मृ’त्यु भएको छ । अमेरिकापछि सबैभन्दा बढी संक्रमण ब्राजिलमा छ ।ब्राजिलमा पछिल्लो २४ घण्टामा ८ सय ४१ जनाले ज्यान गुमाएसँगै मृ’त्यु हुनेको संख्या १ लाख ५ सय ४३ बढी पुगेको छ ।

एकैदिन ४६ हजार ३ सय ५ जना बढीमा संक्रमण देखिएसँगै संक्रमित हुनेको संख्या ३० लाख १३ हजार ३ सय ६९ बढी पुगेको छ । संक्रमितमध्ये २० लाख ९४ हजार २ सय ९३ जना संक्रमित उपचारपछि निको भएका छन् ।

ब्राजिलमा कोरोनाले मृ’त्यु हुनेको संख्या नरोकिदा शव व्यवस्थापनमा पनि निकै समस्या देखिएको छ ।अस्पतालका खाली कोठा र पार्किङ स्थलमै शव राखिएका छन् ।

काेराेनाबाट ज्यान गुमाउने ४२ हजार बढि, हेर्नुस् ताजा अपडेट यस्तो छ…

बिश्वभरी फैलिएको को’रोना भा’इरसका कारण मृ’त्यु हुनेको संख्या विश्वभर ४२ हजार नाघेको छ। हिजो एकैदिन ४ हजार ३ सय ३४ जनाको मृ’त्यु भएसँगै कोरोना भाइरसका कारण विश्वभर मृ’त्युहुनेको संख्या ४२ हजार १ सय ७ पुगेको छ।

पछिल्लो समय ब्यापक रुपमा फैलिइरहेको कोरोना भाइरसका कारण अमेरिकामा मात्रै हिजो एकैदिन ७ सय १९ जनाको ज्या’न गएको छ। २३ हजार ५ सय ५५ जना नयाँ संक्र’मित भेटिएका छन्।

अमेरिकामा हालसम्म १ लाख ८७ हजार ३ सय ४७ जना संक्रमित हुँदा ३ हजार ८ सय ६० जनाको मृ’त्यु भएको छ। यस्तै इटालीमा हिजो एकैदिन ८ सय ३७ जनाको मृ’त्यु भएको छ। इटालीमा १ लाखभन्दा बढी मानिसमा संक्रमण फैलिदा १२ हजार ४ सय २८ जनाको मृ’त्यु भएको छ।

स्पेनमा कारोना संक्रमणका कारण थप ७ सय ४८ जनाको मृत्यु भएसँगै त्यहाँ हालसम्म मृत्यु हुनेको संख्या ८ हजार ४ सय ६४ पुगेको छ। यस्तै जर्मनिमा थप १ सय ३०, फ्रान्समा ४ सय ९९, इरानमा १ सय ४१, बेलायतमा ३ सय ८१ तथा नेदरल्याण्डमा १ सय ७५ जनाको मृ’त्यु भएको छ।

छिमेकी देश भारतमा हिजो थप ३ जनाको मृ’त्युभएसँगै हालसम्म मृत्यु हुनेको संख्या ३५ पुगेको छ। १ सय ४६ जना नयाँ संक्रमित भेटिएका छन्। तर कोरोनाको उद्गमस्थल चीनले भने भाइरसलाई संक्रमण शून्यमा झारेको छ। चीनमा हिजो कुनैपनि नयाँ संक्रमित नभेटिनुका साथै मानिसको ज्यान समेत गएको छैन।

Related Articles

Back to top button