International

भारतमा कोरोनाले १९६ डाक्टरको ज्यान लियो

एजेन्सी: एसियामै कोरोना भाइरसको केन्द्र बनेको छिमेकी मुलुक भारतमा कोरोनाबाट एक सय ९६ डाक्टरहरूले ज्यान गु’माएका छन् । भारतीय मेडिकल एसोसिएसन आईएमएले प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीलाई उक्त घ’टनाबारे ध्यान दिन अपिल गरेको समेत गरेको छ ।

आईएमएले प्रधानमन्त्री मोदीलाई पठाएको एउटा पत्रमा प्रधानमन्त्रीको ध्यान कोभिड १९ को संकटमा डाक्टरहरूको सुरक्षाकाबारे बढ्दो चिन्ताको विषयमा
केन्द्रित बनाइएको छ ।

उक्त चिठीमा लेखिएको छ, ‘कोभिडको कारण डाक्टरहरू संक्रमित र जीवन गुमाउनेहरूको मामला बढ्दैछ। तिनीहरू मध्ये धेरै सामान्य चिकित्सकहरु छन्। जनसंख्याको ठूलो वर्गहरूलाई उनीहरुले ज्वरो र सम्बन्धित लक्षणहरूको लागि परामर्श दिन्छन्। ‘
पत्रमा यो पनि लेखिएको छ, ‘यस्तो दुःखलाग्दो समाचार आउँदै छ कि डाक्टरहरू र उनीहरूका परिवारले अस्पतालमा ओछ्यान पाइरहेका छैनन् र धेरै अवस्थामा औषधिको पनि अभाव छ। कोभिडबाट डाक्टरको मृ’त्यु हुने संख्या भयावह रूपमा बढिरहेको छ।’

आईएमएले प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीलाई विशेष जोखिम समूहका डाक्टरहरू र उनीहरूका परिवारहरूलाई पर्याप्त स्वास्थ्य सुविधाहरू प्रदान गर्न सुनिश्चित गर्न अपिल गरेको छ ।

Related Articles

Back to top button