International

‘निको भएका ९० प्रतिशत कोरोना संक्रमितको फोक्सोमा ख’राबी’

२३ श्रावण २०७७, शुक्रबार काठमाडौं । चीनको वुहानमा कोरोना संक्रमण भएर नि’को भएका ९० प्रतिशत मानिसको फोक्सो अझैं नि’को नभएको रिपोर्ट सार्वजनिक भएको छ। निको भएका ५ प्रतिशत संक्रमितमा फेरि परीक्षण नतिजा पोजेटिभ देखिएपछि

क्वारेन्टानमा राखिएको छ। ग्लोबल टाइम्स्का अनुसार संक्रमण भएर निको भएकाहरुको स्वास्थ्य अवस्थामाथि अनुसन्धान गरिरहेको वुहान विश्वविद्यालय अन्तर्गतको झोंगनान अस्पतालका निर्देशक पें’ग जि’योंगको टो’लीले गरेको नमुना अनुसन्धानमा यस्तो देखिएको हो।

उनीहरुले गत अप्रिलबाट संक्रमण निको भएका केही मानिसहरुमाथि अनुसन्धान थालेका थिए। त्यसअनुसार ती मध्ये ९० प्रतिशत मानिसको फोक्सो अझै पनि नि’को नभइसकेको देखिएको हो, भने ५ प्रतिशत मानिसमा फेरि संक्रमण

देखिएको छ। निको भएका बि’रामीहरू अस्पतालबाट डिस्चार्ज भएपछि तीन महिना पछि पनि अक्सिजन मेसिनको भर पर्नुपर्ने अवस्था रहेको छ ।उक्त रिपोर्ट अनुसार निर्देशक पें’गको टीमले १०० जना कोरोना निको भएका मानिसहरुमाथि अध्ययन गरेको थियो। पहिलो चरणको यो अनुसन्धान जुलाईमा सकिएको र संक्रमित मानिसहरुको औसत उमेर ५९ वर्ष रहेको बताइएको छ।

९० प्रतिशतको फोक्सो ड्यामेज अवस्थामा रहेको भन्नुको अर्थ उनीहरुको फोक्सोमा रहेका प्वा’लहरुले श्वा’सप्रश्वासका क्रममा अझै पनि सामान्य मानिसको जसरी काम गर्न सकेको छैन। ५ प्रतिशत मानिसको परीक्षण फेरि पोजेटिभ पाइएपछि उनीहरुलाई क्वारेन्टाइनमा राखिएको छ। यद्यपि उनीहरुमा फेरि संक्रमण भएको हो या हैन् भन्ने कुरा भने स्पष्ट छैन्।

Related Articles

Back to top button