International

जापानमा बाढीका कारण मृ’त्यु हुनेको सङ्ख्या ५० पुग्यो, दर्जनौँ बे’पत्ता

टोकियो। जापानको दक्षिणी नगरहरूमा भारी वर्षासँगै आएको बाढी र पहिरोका कारण ५० जनाभन्दा बढीको मृ’त्यु भएको छ भने दर्जनौँ व्यक्ति अझै बे’पत्ता छन् । सेना सहितका उ’द्धारकर्ताहरूले मङ्गलबार बिहानैदेखि उ’द्धार र बे’पत्ता मानिसको खो’जीलाई ती’व्र बनाएका छन् ।जापानको दक्षिणी क्षेत्र क्यु’सुमा गत शुक्रबारदेखिको भी’षण वर्षाका कारण बाढीले व्यापक ज’नधनको क्ष’ति गरेको अधिकारीहरूले बताएका छन् । मौसम पूर्वानुमान विभागका अनुसार क्यु’सुलाई केन्द्रविन्दु बनाएर अझै ठूलो वर्षा हुने देखिएको छ ।

जापानको पश्चिमी आधाजसो भागलाई प्रभावित तुल्याएको वर्षा पूर्वी क्षेत्रतर्फ अघि बढेको देखिएको छ ।फु’कुओकामा जापानी सेनाले मानिसलाई निकै जो’खिमका साथ घरघरबाट उ’द्धार गरिरहेका दृश्यहरू स्थानीय टेलिभिजनले प्रसारण गरिरहेका छन् फु’कु ओ’कामा एक अधवैंसे महिला आफ्ना परिवारजनको उ’द्धारका लागि गए पनि बाढीको पानी उनको घाँटीसम्म पुगेको थियो ।विपद् व्यवस्थापन विभागले कु’मामोतोको नदी किनारा क्षेत्रबाट मात्र ४९ जनाको श’व नि’कालिएको जनाएको छ । अर्की एक वृद्धा भने घरभित्रै मृ’त अवस्थामा भेटिएकी थिइन् ।

जापानको तेस्रो ठूलो द्वीपको रुपमा रहेको क्यु’सुबाट करिब ३० लाख मानिसलाई अ’न्यत्र सुरक्षित स्थलमा जान सरकारले आ’देश दिएको छ ।हाल उ’द्धार कार्यमा दशौँ हजार सेना, प्रहरी र अरु उ’द्धार कार्यकर्ता अ’होरात्र ख’टिएका छन् । खासगरी कुमा नदीको आ’सपासमा बाढी र पहिरोले सबैभन्दा बढी क्ष’ति गरेको छ । उ’द्धारकार्यमा निरन्तरको वर्षासँगैको बाढीले अ’वरोध गरिरहेको स्थानीय अधिकारीहरूले बताएका छन् ।रासस / एपी

Related Articles

Back to top button