Intresting

सेक्समा बढी सक्रिय मोटो व्यक्ति कि दुब्लो व्यक्ति ? हेर्नुहोस् यसो भन्छन् अध्ययनकर्ता

यदि तपाईं ओभरवेट हुनुहुन्छ, तौल धेरै छ र मोटोपनाको शिकार हुनुभएको छ भने तपाईं स्वास्थ्यसँग जोडिएका धेरै समस्याहरुको सामना पक्कैपनि गरिरहनुभएको हुनुपर्छ । तपाईंको लुक र ओभरअल पर्सनालिटीमा तपाईंको बढी तौलले नकारात्मक असर पुर्याइरहेको हुन्छ । तर यस्तो लाग्छ कि पुरुषको सेक्सलाइफ यो मामलामा अपवाद छ ।

केही दिन पहिले भएको एक अध्ययनलाई आधार मान्ने हो भने पुरुषको जिनको वजन र बीएमआई बढी छ भने उनीहरु सेक्स बढी गर्दछन, ति पुरुषको तुलनामा जसको वजन कम र दुब्लो-पातलो हुन्छ ।

यूकेको ऐन्गलिया रस्किन यूनिभर्सिटीका वैज्ञानिक र अनुसन्धानकर्ताले ब्रिटेनका करिब ५ हजार सेक्शुअली एक्टिभ पुरुषको विश्लेषण गर्यो र उनीहरु यो नतिजामा पुगे कि मोटा पुरुष, दुब्ला-पातला पुरुषको तुलनामा बढी सेक्स गर्दछन् । पिएलओएस वन नामको जर्नलमा यो अध्ययन प्रकाशित भएको छ ।

अनुसन्धानकर्ताले यो रिपोर्टलाई मान्ने हो भने हैरान हुने कुरा यो छ कि मोटोपनाबाट ग्रसित पुरुष जसको शरीरमा मासु अधिक थियो उनीहरुमा पातलो पुरुषको तुलनामा आफ्नो शरीरलाई लिएर कम मुद्धा देखियो । यही कारणले उनीहरुमा बढी सेक्स गर्ने कन्फिडेन्स मिल्यो ।

बढी वजन भएका महिला पनि गर्दछन् बढी सेक्स

केवल पुरुषमात्र नभएर महिलामा पनि यही मुद्धा देखिएको छ । अनुसन्धानकर्ताले यो पनि पाए कि ओभरवेट महिलापनि कम वजन भएका महिलाको तुलनामा १६ प्रतिशत बढी सेक्स गरे । यो एक यस्तो अध्ययन हो जसमा पहिलो पटक कुनै व्यक्तिको वजन र उसको इन्टरकोर्सको फ्रिक्वेंसीबीच सम्बन्ध छ, यो कुरा सावित भयो । साथै अध्ययनमा यो कुरा पनि थाहा भयो कि ओभरवेट तथा मोटा व्यक्ति आफ्नो सम्बन्धमा बढी खुसी र सन्तुष्ट हुन्छन् ।

Related Articles

Back to top button