International

मानवअधिकार उल्लंघनका लागि चीन जिम्मेवार रहेको अमेरिकाको भनाइ

म्मेवार रहेको ठहर गरेको छ ।

अमेरिकी तल्लो सदन हाउस अफ रिप्रेजेन्टेटिभकी सभामुख न्यान्सी पेलोसीले बाइडेन प्रशासनले चीनमा लगाएको प्रतिबन्धको प्रशंसा गर्दै सिन्जियाङ, तिब्बत र हङकङमा मानवअधिकार उल्लंघनमा बेइजिङ जिम्मेवार भएको बताएकी हुन् ।

“बाइडेन प्रशासनको चीनको सिन्जियाङका अधिकारीहरुलाई उइगरमाथि यातना दिएको, यौन तथा श्रम शोषण गरेको भन्दै प्रतिबन्ध लगाएको थियो । अमेरिकाले चीनलाई उत्तरदायी बनाउन कडा र गहन कदम चालेको पेलोसीले बताएकी छन् ।

उनले भनिन्, “अमेरिकाले हाम्रा सहयोगीहरूसँग मिलेर बेइजिङलाई मानव अधिकार उल्लंघनको अभियानको लागि उत्तरदायी बनाउने छ, जसमा तिब्बती जनता, हङकङका मानिस र पत्रकारहरू, मानवअधिकार वकिलहरू र मुख्य भूमिका अधिवक्ताहरूलाई लक्षित गर्ने छन् ।”

पेलोसीले अमेरिकी कांग्रेसले चीनको सम्बन्धमा उइगर जबरदस्ती मजदुर रोकथाम ऐन, उइगर मानव अधिकार संरक्षण ऐन र उइगर जबरजस्ती श्रममा लगाएको लगायतका गतिविधिहरु गरेको भन्दै कारबाही अगाडि बढाएको बताएकी हुन् ।

उनले विश्‍वमा प्रजातन्त्रको रक्षाका लागि अमेरिकाले भूमिका खेल्‍नेसमेत बताएकी छन् ।

Related Articles

Back to top button