Health

चुकन्दर खाँदा हुने फाईदाहरु, जस्ले शरीरमा लाग्ने यी रोगहरुलाई गर्दछ नि’यत्रण

चुकन्दर मि’ठो जरा भएको फल र तरका’रीमा पर्दछ । यसलाई सलाद बनाएर पनि खान सकिन्छ भने तरकारीको रुपमा पनि यसलाई प्र’योग गर्न सकिन्छ । यसको स्वाद सबैले मन परा’उँदैनन् । चुकन्दर स्वास्थ्यको लागि धेरै फाइदाज’नक हुन्छ । यसको गुणहरूको का’रण यसलाई सुपरफुड पनि भनिन्छ । यसको रसले शरीरलाई धेरै तरिकाले फाइदा पुर्याउँछ । यसका फाइ’दाहरु धेरै छन् ।

चुकन्दरको रसले रक्त’चाप कम गर्न मद्दत गर्दछ । विज्ञहरुका अनुसार दैनिक २५० एमएल चुकन्दरको रस पि’उँदा शरीरमा सिस्टोलिक र डायलोस्टिक ब्लडप्रेसर दुबै कम हुन्छ । यसको रसमा नाइट्रेट हुन्छ, जसका कारण रक्तसञ्चा’रमा सहजता हुन्छ ।

चुकन्दरमा प्राकृ’तिक रूपमा नाइट्रेटको मात्रा रहेको हुन्छ । जसले शरीरको मांसपेशीह’रूलाई बलियो बनाउँदछ । २०१५ मा गरिएको एक अध्ययनले मुटुको विफल’ताको गुनासो गरिरहेका मानिसहरूले यसको रस पिइसकेपछि २ घण्टापछि १३ प्रतिशतसम्म बढेको अनु’भव गरेका पत्ता लगाएको थियो ।

चुकन्दरको रस डि’मेन्सिया रोगमा धेरै प्रभावकारी हुन्छ । २०११ को अध्ययनअनुसार यसमा फेला पारिएको नाइट्रेटले वृद्ध’वृद्धाको दिमागमा रगत प्रवाह बढाउन मद्दत गर्दछ जसले स्मृतिलाई ठीक राख्दछ ।

चुकन्दरको रसमा क्या’लोरीहरू कम हुन्छन् र त्यहाँ कुनै फ्याट हुँदैन । यसले तौललाई बढ्न दिँदैन । यसको रसको साथ बि’हानको सुरुवातले व्यक्तिलाई सम्पूर्ण दिन सक्रि’य राख्छ ।

चुकन्दरको रसमा बे’टालेन हुन्छ, जुन एक घुलनशील एन्टिअक्सिडेन्ट हो । २०१६ को अध्ययनकाअनुसार बेटालेनमा किमोनिवारक प्रभाव हुन्छ, जसले क्यान्सरयुक्त कोषह’रूलाई फैलिनबाट बचाउँछ ।

Related Articles

Back to top button